Ut – Odigranih utakmica, Pob – Pobeda, P+ pobeda posle izvođenja penala,
P- - poraz posle izvođenja penala, Por – poraz

spacer

Pirati sami na prvom mestu Print E-mail
Written by Administrator
Monday, 29 November 2010 13:56

U osmom kolu prvenstva Srbije u florbolu Fbk Pirati su ostvarili novu pobedu nad aktuelnim prvakom, Starim gradom, i tako se osamili na  prvoj poziciji na tabeli, koju su do ovog kola delili sa protivnikom.

Početak meča je pripao igračima Starog grada koji su za pet minuta stigli do vođstva od 2:0. Samo što je izveden buli na centru nakon drugog pogotka „crveno-belih“, Pirati smanjuju prednost protivnika zahvaljujući autogolu Jokovića. Potom na scenu stupa najbolji strelac lige, napadač Pirata Nebojša Banović, bivši igrač Partizana u florbolu i Crvene zvezde u hokeju na ledu, koji je sa pet sjajnih pogodaka sam  uništio odbranu Starog grada. Na poluvreme se otišlo sa prednošÄ‡u Pirata od čak 7:3.

U drugom delu utakmice igrači Starog grada su se reorganizovali i iskoristili opuštanje „crno-žutih usled visokog vođstva, pa su sa dva „powerplay“ gola Jovanovića i pogotkom Pedića 5 minuta pre kraja meča došli u priliku da se čak bore za izjednačenje.  Probali su „crveno-beli“ izvođenjem golmana iz polja, da igrom 6 na 5 dođu do boda, ali im to nije uspelo, pa su Pirati zasluženo slavili.

U drugoj utakmici Fbk Beograd je savladao Fbk Partizan i tako došao do svoje prve pobede u ovogodišnjem šampionatu. U prvom delu igre Partizan je tri puta stizao do vođstva, ali su Beograđani svaki put uspeli da poravnaju rezultat. Nakon što su u nastavku obe ekipe postigle još po jedan pogodak, u poslednji minut se ušlo rezultatom 4:4, a onda svega pet sekundi pre kraja meča, napadač Beograda, Paučković, istrčao je sam pred golmana Partizana, savladao ga i doneo toliko čekanu pobedu svom klubu.

Deveto kolo igra se naredne nedelje u balonu SRC BASK kod hipodroma, a sastaju se Fbk Partizan – Fbk Stari grad (17h) i Fbk Pirati – Fbk Beograd (18h).