Ut – Odigranih utakmica, Pob – Pobeda, P+ pobeda posle izvođenja penala,
P- - poraz posle izvođenja penala, Por – poraz

spacer

Stari grad poveo u finalu Print E-mail
Written by Administrator
Monday, 21 March 2011 02:00

U finalu ovogodišnjeg plej-ofa Prvenstva Srbije u florbolu Stari grad je poveo protiv Fbk Pirati pobedom od 4:1. U duelu za treće mesto Fbk Partizan je nadigrao Fbk Beograd rezultatom 3:1.

Stari grad je tokom većeg dela finalne utakmice dominirao na terenu dok su se igrači Fbk Pirati odlučili da šansu traže u kontranapadima. Najzaslužniji za ubedljiv trijumf „crveno-belih“ bio je Aleksa Kolaković, koji je postigao tri pogotka za branioce titule.
Stari grad je poveo sredinom prvog dela igre golom Kolakovića iz „mrtvog“ ugla, ali posle samo jednog minuta Željko Krstić postiže izjednačujući pogodak za Pirate. Vešto se snašao između dva protivnička beka i dodirom štapa savladao golmana Starog grada, Ristivojevića. Tim rezultatom se otišlo na pauzu.
Petnaest minuta pre kraja meča Stari grad dolazi do novog vođstva nakon šuta Kolakovića u gužvi ispred gola Pirata. Taj gol je pripisan beku Fbk Pirati, Borisu Bogičeviću, koji je poslednji imao kontakt sa lopticom pre nego je prešla gol liniju.
Kolaković je postigao treći pogodak za Stari grad nakon prodora Rajčića po levoj strani koji je poslao precizan povratni pas, a Kolaković je preciznim bendi udarcem poslao lopticu u gornji levi ugao veoma dobrog golmana Fbk Pirati, Srđana Zeca.
Do kraja utakmice, Stari grad je uspeo da postigne i četvrti pogodak u situaciji sa igračem više zbog isključenja kapitena Fbk Pirati, Vojnovića. Strelac tog gola bio je najbolji poenter Starog grada, Marko Petrović, na asistenciju svog mlađeg brata Miloša.
Treba napomenuti da su Pirati bili oslabljeni neigranjem dva bitna igrača, Novakovića, koji je bio u inostranstvu sa HK Beostar i najboljeg strelca ligaškog dela, Banovića, koji je suspendovan.

U meču za treće mesto Partizan je za deset minuta stigao do prednosti od 2:0 zahvaljujući golovima Purića i Dobrete. Do kraja prvog dela igre, Beograd je uspeo da smanji prednost “crno-belih” preko Roknića.
Konačan rezultat postigao je centar Partizana, Gnjatović, preciznim šutom iz slobodnog udarca. Do kraja meča nije bilo promene rezultata, a meč su obeležila brojna isključenja. Igrači Beograda su dva puta bili kažnjavani dvominutnim isključenjem i jednom kaznom igre, dok su igrači Partizana u tri navrata morali na klupu za kažnjene.

Plej-of se nastavlja u nedelju u balonu SRC BASK kod hipodroma. Fbk Pirati i Fbk Stari grad igraju drugu finalnu utakmicu od 17h, a u duelu za treće mesto, koji se igra na dve pobede, sastaju se Fbk Partizan i Fbk Beograd od 18h.