Ut – Odigranih utakmica, Pob – Pobeda, P+ pobeda posle izvođenja penala,
P- - poraz posle izvođenja penala, Por – poraz

spacer

PRVI PORAZ DORĆOLA Print E-mail
Written by Administrator
Monday, 29 October 2012 00:00

Utakmicom petog kola između Fbk Šumadija i Fbk Pirati 07 u Kragujevcu završen je prvi krug prvenstva Srbije u florbolu. Aktuelni prvak naneo je debitantskom klubu do sada najteži poraz rezultatom 0:13.

Partizan nastavlja niz rezultatskih iznenađenja. Nakon dva tesna, pomalo neočekivana poraza u duelima sa Dorćolom (3:4) i Starim gradom (4:5) i lake pobede nad Piratima od 7:4 u prošlom kolu, koja će biti zapamćena po neverovatnom startu „crno-belih“, koji su u prvoj trećini prosto nokautirali protivnika brzim vođstvom od 5:0, Partizan je opet neočekivano slabo odigrao utakmicu protiv Beograda. Ipak, „crno-beli“ su uspeli da u podlednjih 5  minuta stignu zaostatak od dva gola zahvaljujući golovima Purića i Bresjanca sa igračem više, ali su igrači Beograda bili bolji u izvođenju penala i sebi upisali dva boda, a Partizanu prepustili samo jedan.

U derbiju kola, Stari grad je naneo prvi ovosezonski poraz Dorćolu golovima Stojanovića i Petrovića (2), a zanimljivo je da su oba golmana Starog grada, Novaković i Vučković, ostali nesavladani, pa je rezultat na kraju glasio 3:0, i time je Stari grad pretekao Dorćol na tabeli.

Nakon odigrane prve četvrtine ligaškog dela sigurno je da će, slično prošlom, i ovo prvenstvo biti neizvesno, jer su ekipe prilično izjednačene.