Ut – Odigranih utakmica, Pob – Pobeda, P+ pobeda posle izvođenja penala,
P- - poraz posle izvođenja penala, Por – poraz

spacer

PIRATI BOLJI U DERBIJU Print E-mail
Written by Administrator
Monday, 12 November 2012 00:00

U derbiju 7. kola Pirati su lakše nego što se to očekivalo savladali doskorašnjeg lidera na tabeli, ekipu Starog grada, rezultatom 10:7. Aktuelni prvak je već u drugom minutu poveo sa 2:0, a do kraja prve trećine stekao je prednost od 6:2, koja se ispostavila nedostižnom za Stari grad. U utakmici sa rekordnim brojem pogodaka u srpskom prvenstvu po pet puta među strelce upisali su se Bogdanović Ivan (Pirati) i Petrović Marko (Stari grad), a igrači Pirata su na klupi za kažnjene proveli čak 14 minuta, dok igrači Starog grada nisu imali isključenja.

U drugom meču Dorćol i Beograd su odigrali nerešenu utakmicu i osvojili samo po bod jer nakon serije penala nije bilo pobednika.

Beograd je poveo sa 1:0 i tim rezultatom se otišlo na prvu pauzu. U drugoj trećini Dorćol je preokrenuo na 2:3, a ubrzo početkom poslednjeg perioda igre dorćolci stižu i do ubedljive prednosti od 2:5 i činilo se da će prigrabiti sva tri boda. Međutim, za manje od pet minuta, igrači Beograda postižu tri gola i stižu do izjednačenja.

U drugom gostovanju u Kragujevcu, Partizan je ostvario još jednu pobedu bez primljenog gola. Za razliku od prethodne utakmice kada je bilo 5:0 za Partizan, ovaj put su „crno-beli“ postigli pogodak više i sa nova tri boda pretekli Beograd i primakli se trećeplasiranom Dorćolu. Igrači kragujevačkog kluba ponovo su pružili dobar otpor u prve dve trećine koje su izgubili sa po 1:0, ali kao i u većini mečeva, posustali su u poslednjem periodu kada je Partizan postigao čak četiri pogotka. Igrač utakmice bio je Marko Gajdaš, koji je postigao tri gola za Partizan.