Ut – Odigranih utakmica, Pob – Pobeda, P+ pobeda posle izvođenja penala,
P- - poraz posle izvođenja penala, Por – poraz

Written by Administrator
Thursday, 13 March 2008 13:18

U pretposlednjem kolu florbol lige Srbije održana su tri meča. Partizan je ostvario dvostuku pobedu – bio je uspešniji i od ekipe Belgrade Pirates i od ekipe Beograda, dok su, u poslednjem meču, Belgrade Pirates pobedili Beograd.

FBK BELGRADE PIRATES  – FBK PARTIZAN (2 :4)

Pirati su protiv Partizana igrali sporije nego obično – primetno je bilo odsustvo njihovih standardnih napadača Dušana Durakovića i Miodraga Popovića. Ipak, poveli su već u drugom minutu, pogotkom kapitena Bojana Stanojevića. Na odmor se otišlo bez drugih pogodaka. U drugom poluvremenu, Partizan za samo četiri minuta preokreće rezultat, golovima Dejana Dobrete i Predraga Veljovića. Pirati poravnavaju na 2 : 2 golom Nikole Novakovića. U 11. minutu sledi najlepša akcija kola, u kojoj Nebojša Banović sjajno asistira Predragu Veljoviću, koji lopticu iz trka vešto sprovodi u mrežu i Partizanu donosi vođstvo od 3 : 2. Dva minuta kasnije, konačan rezultat postavlja Nebojša Banović – 4 : 2 za Partizan.

FBK BEOGRAD – FBK PARTIZAN (2:5)

Prvo poluvreme donosi izjednačenu igru dva tima. Beograd dolazi u vođstvo u 12. minutu, golom svog najboljeg strelca Marka Petrovića. Partizan ubrzo izjednačava golom Nebojše Banovića, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena prešao u vođstvo, nakon odlične Banovićeve asistencije Borisu Bogičeviću, koji se dobro snašao i zatresao mrežu Beograda. Početkom drugog poluvremena Partizan povećava vođstvo još jednim golom Nebojše Banovića. Doduše, Beograd se vraća u igru golom Marka Petrovića, ali ne zadugo. Koristeći otvoreniju igru Beograda, za Partizan poentira Periša Purić i, ponovo, veoma raspoloženi Banović, za konačnih 5 : 2 za Partizan. Partizan je i ovom pobedom pokazao da ima veliki potencijal. Napadači Partizana se sve bolje međusobno razumeju, dok za Nebojšu Banovića protivničke odbrane nemaju pravo rešenje.

FBK BELGRADE PIRATES – FBK BEOGRAD (2:1)

Beograd ulazi u susret sa Piratima u nadi da će se približiti svom protivniku, vodećem timu na tabeli. Međutim, već u 4. minutu Pirati prelaze u vođstvo golom Bojana Stanojevića. Beograd pokušava da izjednači, ali se na poluvreme odlazi uz minimalno vođstvo Pirata. Sam početak drugog poluvremena obeležava potez Nikole Novakovića. Nakon svega nekoliko sekundi igre, Novaković sa distance šutira po zemlji, veoma precizno, iznenadivši golmana Beograda Najdana Vučkovića (2 : 0 za Pirate). Do kraja utakmice Beograd je uspeo samo da smanji prednost Pirata, golom Alena Boroša. Igračima Beograda svakako nije pomoglo isključenje Marka Crnoglavca, koji je zbog bacanja palice opravdano kažnjen sa dva minuta i disciplinskom kaznom od deset minuta. Konačan rezultat – 2 : 1 za Pirate.