Ut – Odigranih utakmica, Pob – Pobeda, P+ pobeda posle izvođenja penala,
P- - poraz posle izvođenja penala, Por – poraz

ORLIĆI POČELI DA ŠIRE KRILA Print E-mail
Written by Administrator
Tuesday, 22 April 2008 20:04

Image
Danas nam stižu mnogo bolje vesti iz Bratislave. Posle jučerašnjeg ubedljivog poraza od domaćina Slovačke, favorita turnira, «orlovi» nisu klonuli duhom i danas su prikazali mnogo bolju igru.

Protivnik Španija. Ekipa ništa manje snage i renomea od strašnih Slovaka. Španci su na prošlom Svetskom prvenstvu takmičenje završili na drugom mestu sa istim brojem bodova kao i prvoplasirana Poljska i trećeplasirana Slovačka a o poretku je odlučivao bolji skor u međusobnim susretima.  Poljska je savladala Slovačku sa 6:1, Slovačka Španiju sa 3:1 a Španija je bila bolja od Poljske sa 6:5. Na kraju je plasman u Diviziju B izborila Poljska. Juče, prvog dana takmičenja Španci su porazili Gruziju visokim rezultatom 23:1.

Naša ekipa je u utakmicu ušla previše oprezno sa ponovljanjem grešaka iz prvog susreta. Prvi gol primljen već u trećem minutu. Zatim dva gola u našoj mreži u sedmom minutu, jedan sa igračem manje. Do polovine prve trećine već je bilo 4:1. U 12. minutu gol Alexandra Silverta Mitrovića, na asistenciju kapitena Tonija Valea daje nadu našem timu.

Na odmor se odlazi sa rezultatom 5:1 za Špance. Skor koji je probudio strepnju od novog visokog poraza.

U drugoj trećini ponovo brzo primljen gol, već posle 2 minuta igre. 5 minuta kasnije već je 7:1 za Špance. Naša ekipa mimo svih očekivanja, uspeva da uspostavi igru i ravnotežu na terenu pa čak i da dobar deo drugog perioda igre bude više u posedu lopte i pred golom Španaca. To je konačno rezultovalo golom u 29. minutu. Stelac Boban Stojanović na asistenciju Mitrovića. Na kraju perioda veliki peh je zadesio našu ekipu. U poslednjoj minuti druge trećine Crnoglavac pravi isključenje. Ekipa se dobro brani ali prima gol na samo 2 sekunde pre zvuka sirene. Rezultat na semaforu 8:2.

A onda dolazi poslednji period igre koji s pravom budi optimizam kod naših momaka.

Image
U 45. minutu utakmice Dejan Gnjatović, posle pravovremenog dodavanja Stojanovića, sa distance upućuje neodbranjiv udarac u gol Španaca. 8:3. Španci 2 minuta kasnije podižu svoju prednost na 9:3 da bi u 50. minutu mrežu “crvene furije” ponovo zatresao Boban Stojanović na asistenciju Aleksandra Mitrovića. Ostaje žal za propuštenom prilikom da broj golova u našoj mreži bude jednocifren. Ponovo primamo gol u poslednjim trenucima utakmice, bilo je samo 40 sekundi do kraja kada je Enrike Gomez postavio konačnih 10:4 za Španiju.

I pored poraza koji je bio očekivan, desilo se nešto manje očekivano. Naša reprezentacija je najbolju igru pokazala u poslednjoj trećini (koja je završena 2:2), kada su mnogi očekivali njen pad. To je dokaz da osim fizičke pripremljenosti naše igrače krase i visok moral i motivacija.

Naša reprezentacija je pregurala 9 krugova pakla, koji su je voljom rasporeda zadesili u prva dva kola šampionata. Svoje prve dve zvanične utakmice u istoriji Orlovi su morali da odigraju protiv selekcija koje po prikazanoj igri, ranijim rezultatima kao i dugogodišnjoj tradiciji u tim zemljama, pripadaju Diviziji višeg ranga.

Dobar otpor Špancima konačno je povratio samopouzdanje našoj ekipi. To dokazuje i činjenica da teren nisu napustili pognutih glava već su na centru terena priredili mali performans ispraćeni aplauzima publike koja je našoj ekipi poklonila svoje simpatije.

U naredna dva kola nam predstoje mečevi sa protivnicima po meri. Utakmice sa Gruzijom i Korejom biće odlučujuće za ostvarenje naših želja – treće mesto u grupi i borba za peto mesto u konačnom plasmanu, što bi predstavljao veliki uspeh naše ekipe na svom prvom međunarodnom nastupu. Upravo ove dve reprezentacije su odmerile snage danas. Korejanci su savladali Gruziju sa 11:3, a prema prikazanoj igri tih ekipa naša želje da u naredna dva kola zabeležimo dve pobede su sasvim realne.