Ut – Odigranih utakmica, Pob – Pobeda, P+ pobeda posle izvođenja penala,
P- - poraz posle izvođenja penala, Por – poraz

Written by Administrator
Sunday, 27 April 2008 00:29
Image
DANI RADOSTI I PONOSA!

Utakmicom za peto mesto protiv selekcije Francuske naša reprezentacija završila je svoje učešÄ‡e na Svetskom prvenstvu Divizije C u Bratislavi. Bila je to utakmica u maniru najboljih Hičkokovih trilera.

Naš tim je počeo dobro, držao je ravnotežu na terenu i videlo se da “orlovi” imaju šansu.

Ipak, Francuzi su prvi došli u vođstvo u 10. minutu golom Neumullera. Nikola Novaković sjajnim pogotkom donosi izjednačenje u 17. minutu.

Igrao se 29. minut druge trećine kada je Marko Branković postigao gol za špice sportskih emisija. Prošavši oko gola Francuza iskoristio je nesmotrenost njihove odbrane i uputio silovit i precizan udarac – 2:1 za Srbiju. A tada na scenu stupa “čudan” sudijski kriterijum. Dobar deo druge polovine utakmice naša ekipa igra sa jednim, pa čak i dva igrača manje. Uz to dosuđen je i penal za Francuze, koji nisu iskoristili zahvaljujući dobrom postavaljanju golmana Antića. Podatak da je naša ekipa imala čak 12 minuta naspram 2 minuta isključenja Francuza dovoljno govori. “Galski petlovi” stižu do izjednačenja u 37. minutu golom Laninija. S tim rezultatom se i odlazi na odmor.

Lanini je postigao i treći pogodak za svoj tim 12 minuta pre kraja utakmice. Sudije i dalje nemaju milosti prema našoj ekipi koja konstantno sa igračem manje ne uspeva da dođe u priliku da organizuje napad. Kada je već izgledalo da je kraj svim našim nadama, svega 50 sekundi pre kraja utakmice, Marko Petrović uspeva da se na centru izbori za jednu loptu, dribla dva igrača Francuske i pod faulom krajnjim naporom uspeva da doda loptu na levu stranu do Valea koji iskosa, sa ivice kaznenog prostora upućuje neodbranjiv šut u gornji desni ugao francuskog gola.

Nastaje neopisivo slavlje naših igrača. Pravda je bila zadovoljena.

Usledio je produžetak do zlatnog gola. Videlo se da su Orlovi premoreni usled velikih napora koje je iziskivala česta igra sa čovekom manje u polju. Već posle minuta igre u produžetku Joaille postiže pogodak koji Francuzima donosi peto mesto.

Opšti utisak je da je naša ekipa iz ovog meča izašla kao moralni pobednik. Reprezentacija zemlje u kojoj se tek godinu dana igra florbol. Ekipa kojoj je ovo bilo ne samo prvo Svetsko prvenstvo već i prve međunarodne utakmice koje je ikada odigrala, i to posle samo 7 dana priprema.

Razloga za zadovoljstvo imamo na pretek. U grupi smo osvojili treće mesto, izgubivši od Slovačke i Španije koje su, kako se  ispostavilo, i dve  najjače ekipe na turniru i finalisti šampionata. Podatak da je Australija u polufinalu poražena od Španije sa čak 13:3, dok je naš skor protiv “crvene furije” bio 10:4 uz ravnopravniju igru – dovoljno govori. Jednostavno, iz grupe u kojoj su bili Španija i Slovačka nije se moglo u polufinale.

Ipak, najbitniji rezultat našeg učešÄ‡a je što se Srbija predstavila svetskoj florbol zajednici kao ozbiljna ekipa na koju u budućnosti treba računati. Podaci govore da se malo koji debitant tako uspešno nosio sa zemljama koje imaju mnogo dužu tradiciju u tom sportu.

Nadamo se da je to dovoljan i jasan signal Svetskoj Florbol Federaciji da konkretnije podrži razvoj ovog sporta u Srbiji, jer sada je sasvim jasno da on ima perspektivu.

BRATISLAVA, SLOVAČKA - 21.-27.APRIL 2008. - DANI UZBUĐENJA, RADOSTI I PONOSA!